Втечіть від сірості буднів! SkyMall KARTING чекає на вас із дозою адреналіну!
Купити квиток зі знижкою
Правила екіпірування
Спортивному екіпіруванню для картингу не дарма надається таке значення. Адже результати змагань і безпека їхніх учасників залежать не тільки від професійної підготовки пілотів, а й від того, наскільки правильно підібрана їхня форма, в якій вони їздитимуть.
До одягу для новачків, які час від часу приходять до клубу, щоб кататися для розваги, вимоги мінімальні:
- Одяг має бути зручним, таким, що не сковує рухів, але й не надто вільним. Якщо він буде майоріти і плескати на вітрі, створюючи ефект вітрила, вам буде складно правильно керувати картингом.
- Дівчатам, які зібралися їздити на картингу, не слід надягати сукні, спідниці та сарафани. Юнакам треба відмовитися від шортів і класичних костюмів. І тим, і іншим у цьому разі краще обрати прості еластичні штани або джинси. Також для походу до клубу буде доречно одягнутися в спортивному стилі.
- Міцне закрите взуття з нековзною підошвою допоможе вам уберегти ноги та краще відчувати педалі. Правильно керувати картингом у шльопанцях, відкритих сандалях, босоніжках або туфлях на підборах, неможливо. Це не тільки незручно, а й небезпечно. Якщо ваша нога зісковзне з педалі, ви можете травмуватися самі і створити аварійну ситуацію на трасі.
- Шолом і одноразовий підшоломник – необхідний захід безпеки. Кататися на картингу без них категорично забороняється. Тому їх в обов’язковому порядку вам видасть інструктор перед заїздом.
Якщо ж ви збираєтеся вступити до школи картингу, щоб займатися ним більш серйозно, то доведеться придбати такий комплект екіпіровки:
- Комбінезон із міцної, легкої тканини, що не ковзає;
- Спеціальну дихаючу і вологопоглинаючу білизну під нього;
- Міцний шолом, що точно підходить вам за розміром;
- Спеціалізоване взуття для картингу;
- Рукавички, що запобігають ковзанню рук на кермі.
Вибираючи екіпіровку, врахуйте поради інструктора школи картингу. Він підкаже, як зробити це правильно, щоб вам було зручно і безпечно кататися.
Як правильно керувати картингом
Дивлячись, як швидко і точно проходять трасу досвідчені пілоти, здається, що зробити це дуже просто. Але у деяких новачків, які вперше сіли за кермо, думка про те, що керувати ним легко, змінюється.
Це відбувається через особливості гоночних машинок, які за своїми параметрами дуже відрізняються від звичайних авто. Щоб вам було легше почати правильно кататися на картингу, ми зібрали найбільш популярні поради для новачків, які допоможуть вам пристосуватися до його характеристик:
- Як тримати і повертати кермо. Рульове колесо на картингу дуже чутливе, і водночас доволі жорстке. Руки на ньому мають перебувати правильно – у положенні «на 3 і на 9 годин».
У жодному разі не кидайте кермо і не намагайтеся керувати однією рукою: так ви не зможете втримати машину. Повертайте рульове колесо плавно, інакше вас занесе в сторону.
- Як правильно сидіти. Карт підбирається строго відповідно до зросту пілота. А сидіння, педалі та кермо мають бути відрегульовані таким чином, щоб йому було максимально комфортно. Для новачків регулювання здійснює інструктор. Більш досвідчені гонщики справляються з цим самостійно.
Під час посадки враховуйте, що руки мають залишатися прямими, а тулуб злегка відхиленим назад. Ноги лежать вільно, і трохи зігнуті в колінах (упор на п’яти). Правильно розташувавши своє тіло, вам буде легше керувати картингом.
- Куди дивитися. Карт розвиває високу швидкість, а через низьку посадку пілота вона здається ще більшою. Видовище траси, що мчить на тебе, може налякати новачків. Тому, починаючи їздити не картингу, краще не дивитися на дорогу одразу перед капотом, а спрямовувати погляд трохи вдалину, щоб знизити відчуття швидкості і правильно вибрати траєкторію.
Ще одна порада для новачків: катаючись на картингу, не намагайтеся встежити за всіма авто на трасі. Краще зосередитися на управлінні, дивитися перед собою, і намагатися їздити правильно і рівно. Тоді більш досвідчені пілоти вас легко об’їдуть. А навчившись кататися швидко, ви й самі зможете їх обганяти.
- Як зменшити оберти. Наступна особливість картів – відсутність коробки передач. Ви зможете регулювати оберти двигуна тільки відпускаючи/натискаючи педаль газу.
- Як гальмувати. Гальмування на картингу потребує особливої уваги. Щоб навчитися швидко кататися, новачкам спершу потрібно навчитися правильно гальмувати. Перед поворотом педаль різко втискається в підлогу майже до упору, а потім дуже плавно відпускається. Слід «зловити» момент, і не допустити повного блокування коліс – так ви зможете їздити, не втрачаючи швидкості.
- Як повертати. Багато новачків, які починають кататися на картингу, припускаються помилки під час поворотів. Прагнучи заощадити час, вони вибирають найкоротшу відстань. Але краще прислухатися до порад більш досвідчених пілотів, і їздити по найширшій дузі. Так ви правильно впишетеся у вигин траси, і зможете уникнути повного гальмування, після якого доведеться довго набирати швидкість.
Наші поради для новачків мають суто ознайомчий характер. Навчитися правильно керувати картингом, і їздити швидко і впевнено, можна тільки на практиці. І якщо у вас є таке бажання, запишіться в нашу школу картингу, де вашим навчанням займуться справжні професіонали.