Усім давно відомий картинг, історія його виникнення дуже цікава і має різні версії. Карт – маленька машинка, яка дослівно перекладається з англійської мови як “візок”. Є версія, що спорт почався з дитячих катань з гірки на саморобних машинках. Однак усе набагато глибше, якщо вивчити історію картингу.
Виникнення карта
У 1956 році було винайдено перший карт. Його створив американець Арт Інглс. Досвід створення гоночних авто він отримав, працюючи механіком у компанії, що збирає гоночні автомобілі. Свій перший карт він створив з металобрухту й авто виглядало далеко не так круто, як сучасні машини, але це перший карт із двотактним мотором від газонокосарки.
Винахід Арта отримав заслужену любов публіки та незабаром вже проводилися змагання на подібних авто, а карти почали виробляти професійно в компанії Go-Kart Manufacturing Co. Історія створення картингу запам’ятала дату 1957 рік. Цього року відбулися перші офіційні перегони на картах.
Історія розвитку картингу сильно змінилася в травні 1960 року. У той час FIA (Міжнародна асоціація автоспорту) визнала його видом автомобільного спорту.
Перший чемпіонат світу пройшов у Римі 1964 року. Популярність цього спорту була настільки високою, що він став другим після Формули-1.
В історію появи картингу увійшли такі знамениті прізвища, як Міхаель Шумахер і Фернандо Алонсо. Саме на картах вони отримували свій перший досвід в автомобільному спорті та після цього досягли висот на Формулі-1. Для тих хлопців, які мріють стати гонщиками, це гідний приклад і в них є можливість навчатися на картингу.
Ще одна версія історії виникнення картингу
Існує й інша версія того, хто придумав картинг. У 1930 роках американські моряки для розваги влаштовували змагання на саморобних машинках. Не знаємо, наскільки ця версія реальна, але як думка, існує.
Старі версії машин сильно відрізняються від нових, потужних картів. Раніше їх називали газонокосаркою на колесах. А тепер це майже гоночна машина.
- Слабопотужні зразки розганяються до 50 км.год;
- спортивний карт їздить до 100 км.год.;
- суперкар може розвивати швидкість до 260 км.год.
У 1957 році компанія, що виробляє карти, викупила землю, площею 5 акрів і створила перший картодром. Після цього стрімко почала зростати кількість картингу в усій Америці й навіть було створено журнал, присвячений цьому виду активного відпочинку.
Сам розвиток картингу і зростаючі вимоги до машин призводили до занепаду компаній, які раніше виробляли карти. З’являлися нові виробники, які створювали більш потужні та тюнінговані авто. З ними старим і малопотужним картам було складно конкурувати.
Якщо перші машини для картингу створювалися з водопровідних труб, то пізніше їх стали робити як справжні автомобілі. У них була прорахована пружність і покращилися захисні характеристики, оскільки вища швидкість вимагала кращого захисту водія.
Є особистості, причетні до картингу, хто придумав карти на альтернативних двигунах. Фізик із Німеччини, Лайнг, спробував створити карт на паровому двигуні. Він хотів довести, що така установка може бути компактною і легкою, не поступаючись при цьому в потужності. Також спробували встановити на машинку реактивний двигун. Вийшло розігнати машину до 407 км.год. У 1081 році відбулися змагання серед картів на електричних двигунах. З 2007 року перегони серед електрокарів проходили регулярно.
Україна може похвалитися історією полтавського картингу. Цей центр було відкрито 1988 року, він виховав багато перспективних гонщиків. Картодром “Лтава” раніше був одним із найкращих на території Союзу. Відмінні характеристики полотна і дуже довга траса (1050 метрів) відповідає міжнародним стандартам. На цьому картингу проводяться масштабні змагання і трибуни вміщують 2500 уболівальників.
Сучасний картинг
Історії про те, хто вигадав картинг залишилися далеко позаду. Тепер існує сучасний, високопрофесійний картинг у Києві. SkyMall KARTING відповідає найсміливішим очікуванням про круте і захоплююче проведення часу.
Нові карти SODI RT8 схожі на машини з майбутнього. Вони є для різного віку, тому на картинг можна приходити як дітям, так і дорослим. Картингу понад 10 років. Він уже завоював любов киян і гостей міста та є улюбленим місцем, де можна отримати адреналін і незабутні емоції.
На картингу є дві траси з крутими поворотами. Тут ви можете не обмежувати швидкість і влаштувати змагання з друзями. Можна влаштувати фотосесію із заїзду, а також нагородження переможця.
Тут можна провести вихідні, відзначити день народження, провести корпоратив або навіть побачення. Недосвідченим водіям допоможуть інструктори, які проведуть інструктаж і навчать правильного водіння на прямій дорозі та поворотах.